پژوهش-جامعه‌شناختى-و-روش‌هاى-تخصصى-آن-11ص

مطالب دیگر:
📌دانلودکارآفرینی تاسیس کارخانه سوسیس و کالباس 50 ص📌دانلودکارآفرینی تاکسی تلفنی کوشا سيرخراسان 18 ص📌دانلودکارآفرینی تسمه مغناطیسی 27 ص📌دانلودکارآفرینی تهیه کیک اسفنجی و کلوچه 16 ص📌دانلودکارآفرینی تولید پودر و روغن ماهی📌دانلودکارآفرینی تولید نورافكن 📌دانلودکارآفرینی تولیدی مبل 16 ص📌دانلودکارآفرینی تولیدی پوشک 70 ص📌دانلودکارآفرینی در ایران 38 ص📌دانلودکارآفرینی در مدیریت علوم انسانی 44 ص📌دانلودکارآفرینی درصنایع غذائی 105 ص📌دانلودکارآفرینی راه اندازي كتابفروشي 27 ص📌دانلودکارآفرینی ریو 22 ص📌دانلودکارآفرینی سازمان مديريت صنعتي نمايندگي شرق 22 ص📌دانلودکارآفرینی شركت آچاچي 53 ص📌دانلودکارآفرینی شركت تعاوني كاركنان نداجا 47 ص📌دانلودکارآفرینی شركت توليد آب معدني و خدمات رساني آن 56 ص📌دانلودکارآفرینی شركت توليدي كاشي تكسرام (سهامي عام )📌دانلودکارآفرینی شركت سيمان سازي 60 ص📌دانلودکارآفرینی شرکت رب مسما مشهد 23 ص📌دانلودکارآفرینی شرکت نولیدی نرم افزار پارس 61 ص📌دانلودکارآفرینی شرکت همبرگر 184 ص📌دانلودکارآفرینی شكر و نيشكر در جهان 98 ص📌دانلودکارآفرینی صنعت چای 62 ص📌دانلودکارآفرینی طراحی سردخانه عمومی شهر طبس 18 ص
|50481057|cuk
هم اکنون فایل با موضوع پژوهش-جامعه‌شناختى-و-روش‌هاى-تخصصى-آن-11ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

p>فرمت فایل: ورد - Wordکتاب سبز - قابل ویرایش )تعداد صفحه : 11
پژوهش جامعه‌شناختى و روش‌هاى تخصصى آن فنون پژوهش در همهٔ پژوهش‌هاى جامعه‌شناختى از روش علمى استفاده مى‌شود، اما فنون خاص گردآورى و تحليل داده‌ها در شاخه‌هاى گوناگون بررسى جامعه‌شناختى با يکديگر تفاوت داند. به هر روي، چهار فن است که در بيشتر پژوهش‌هاى جامعه‌شناختى عموماً به‌کار برده مى‌شوند و آنها عبارتند از آزمايش، مشاهده، نمونه‌گيري، و بررسى موردي. در آزمايش که هم در آزمايشگاه و هم در ميدان تحقيق مى‌تواند انجام گيرد، همهٔ متغيرها به‌جز يکى (متغير مستقل) ثابت (يا کنترل‌شده) باقى مى‌مانند و جامعه‌شناس محقق متغير مستقل خود را تغيير مى‌دهد تا ببيند که چه دگرگونى‌هائى در موضوع تحقيق وى پديد مى‌آيد و سپس اين دگرگونى‌ها را به دقت ثبت مى‌کند. فرق بررسى مشاهده‌اى با آزمايش اين است که در اين روش، محقق جامعه‌شناس متغير مستقل خود را در کار دخالت نمى‌دهد، بلکه موضوع کار را در يک موقعيت طبيعى به دقت مورد مشاهده قرار مى‌دهد. از نمونه‌گيرى براى گردآورى داده‌ها - معمولاً از طريق پرسشنامه يا مصاحبه - استفاده مى‌شود، به گونه‌اى که از ميان انبوه داده‌هاى راجع به يک موضوع، نمونه‌هاى طبقه‌بندى شده‌اى برگزيده مى‌شوند و سپس بر پايه اين داده‌هاى نمونه‌گيرى شده تعميم‌هائى درباره گروه مورد بررسى به دست داده مى‌شود. پژوهشگران جامعه‌شناس از بررسى موردى براى شرح کامل و جزء به جزء يک پديده استفاده مى‌کنند، بى‌آنکه کار خود را به صرف پرسشگرى يا مصاحبه از افراد موضوع مورد بررسى محدود سازند؛ گرچه بررسى يک مورد براى اثبات يک فرضيه کفايت نمى‌کند، اما غالباً به‌عنوان يکى از منابع فرضيه يا شواهد کار، مفيد واقع مى‌شود. همچنان که هريک از اين فنون پژوهشى ابزار خاصى را براى يک جامعه‌شناس فراهم مى‌سازد که هريک از آنها نيز مزايا و مسائل خاص خود را دارد. آزمايش هرچند که آزمايش‌ها معمولاً در محيط آزمايشگاهى انجام مى‌گيرند، اما اگر بتوان متغيرهاى کنترل‌شده را ثابت نگهداشت، اين روش را در ميدان تحقيق جامعه‌شناسى نيز مى‌توان به‌کار بست. اينقسمتی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه ، بعد از پرداخت آنلاین در جزوه باز آنی فایل را دانلود نمایید .
« پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »